Designozor Hizmet Şartları


Designozor'u kullandığınız için teşekkür ederiz!

Bu Hizmet Şartları ("Şartlar") Designozor desktop ve mobil web sitesine erişiminizi ve bunları kullanımınızı belirleyen hükümler içerir. Lütfen bu Şartları dikkatle okuyun ve sorularınız olursa bizimle iletişime geçin. Designozor'a erişerek ya da Designozor'u kullanarak, bu Şartlara ve Gizlilik Politikamıza uymayı kabul etmiş olursunuz.

1. Hizmetimiz

Designozor, tasarım dünyasında beğenebileceğiniz ve ilham alabileceğiniz içerikleri bulmanıza yardımcı olur. Bunu yapmak için size, sitede ve sitenin dışında yaptıklarınız doğrultusunda alakalı, ilgi çekici ve kişisel bulacağınızı düşündüğümüz şeyler gösteriyoruz. Gösterdiğimiz bazı şeyler, reklam verenler tarafından tanıtılmaktadır. Sunduğumuz hizmetin bir parçası olarak, sponsorlu içeriklerin de sizin için alakalı ve ilgi çekici olmasını sağlamaya çalışıyoruz. Sponsorlu içerikler açıkça etiketlendiklerinden bu içerikleri kolayca tanıyabilirsiniz.

2. Designozor'un Kullanımı

a. Designozor'u kimler kullanabilir?
Designozor'u yalnızca bu Şartlara ve yürürlükteki tüm yasalarla uygun şekilde kullanabilirsiniz. Designozor hesabınızı oluştururken bize tüm bilgileri doğru ve eksiksiz şekilde vermeniz gerekir.

b. Size verdiğimiz lisans
Bu Şartlara ve Gizlilik Politikamıza tabi olarak size Hizmetimizi kullanmanız için sınırlı, münhasır olmayan, aktarılamaz ve geri alınabilir bir lisans veriyoruz.

3. İçeriklerimiz

a. Yayınlanan İçerikler
Designozor size tasarım alanında görseller, sosyal medya tasarımları, mimari tasarımlar, renk kombinasyonları, 3 boyutlu modellerin görselleri ve bunlar gibi pek çok içerik sunar. Bu içerikleri kaynaklarını belirterek ve titizlikle inceleyerek yayınlar. Yayınlanan bu içerikler ve diğer materyaller dahil olmak üzere alındıkları kaynaklarda lisanslara ve patentlere sahip olabilir. Bu sebeple bu içerikleri ve materyalleri kullanırken kaynak belirtmek durumunda olursunuz. Kaynak belirtmeden kullanılan içeriklerden ve materyallerden doğacak olan cezai durumlarda Designozor hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. Bu maddede bu açıkça belirtilmiştir. Designozor'da yayınlanan bu içerikler telif haklarına tabi olabilir ve bu içerikleri kullandığınızda bunun tek sorumlusu siz olursunuz.

b. Designozor’da yayınlanan içeriklerin kullanımı nasıl olmalı?
Designozor’da yayınlanan içerikler ve materyaller mutlaka kaynağı belirtilerek kullanılmalıdır. Aksi takdirde yasal yollara başvurulabilir. Kaynak olarak belirtilecek kısım Designozor’un desktop veya mobil web sitesinde ilgili görsel için belirtilen kaynak ile aynı olmalıdır, aksi belirtilmedikçe Designozor kaynak olarak gösterilemez.

c. Sunduğunuz geri bildirimler
Kullanıcılarımızın görüşlerine değer veriyoruz ve Designozor'u daha da muhteşem bir yer yapmanın yeni yollarını keşfetmek her zaman ilgimizi çekiyor. Yorumlarınızı, fikirlerinizi veya geri bildiriminizi bize göndermeyi tercih ederseniz, bunları size yönelik herhangi bir kısıtlama veya mükafat olmaksızın serbestçe kullanabileceğimizi kabul edersiniz. Designozor, gönderiminizi kabul ederek önceden bildiği, çalışanları tarafından geliştirilmiş veya sizin dışınızdaki bir kaynaktan elde edilmiş benzer veya bağlantılı geri bildirimleri kullanma haklarından feragat etmez.

4. Güvenlik

Kullanıcılarımızın güvenliğine önem veriyoruz. Bizimle paylaştığınız bilgilerinizin ve hesabınızın güvenliğini korumaya çalışmakla birlikte, Designozor yetkisiz üçüncü tarafların güvenlik önlemlerimizi aşamayacağını garanti etmez. Parolanızı güvende tutmanızı istiyoruz. Hesabınızın tehlikeye düşmesi veya yetkisiz kullanılması halinde lütfen bizi bu durumdan hemen haberdar edin.

5. Üçüncü taraf bağlantıları, siteleri ve hizmetleri

Designozor üçüncü taraf web sitelerine, reklamverenlere, hizmetlere, özel tekliflere ya da Designozor'a ait olmayan veya Designozor tarafından kontrol edilmeyen etkinliklere veya faaliyetlere bağlantılar içerebilir. Bu gibi üçüncü taraf siteleri, bilgileri, materyalleri, ürünleri veya hizmetleri desteklemiyor ve bunlarla ilgili sorumluluk kabul etmiyoruz. Designozor 'dan üçüncü taraf web sitelerine, hizmetlere veya içeriklere erişirseniz, ilgili risk size aittir ve Designozor üçüncü taraf web sitelerini, hizmetleri veya içerikleri kullanmanızla veya bunlara erişmenizle ilgili olarak herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

6. Fesih

Designozor, gerekli bildirimi sağlamak koşuluyla, herhangi bir sebepten dolayı Designozor 'a erişim veya Designozor 'u kullanım hakkınızı feshedebilir veya askıya alabilir. Gizlilik Politikamıza yönelik herhangi bir ihlal de dahil olmak üzere geçerli bir nedenimiz varsa, erişiminizi derhal ve bildirimde bulunmadan sona erdirebilir veya askıya alabiliriz.

7. Tazminat

Bu Şartlardan birini ihlalinizle herhangi bir şekilde ilişkili iddialar, davalar, kovuşturmalar, ihtilaflar, talepler, yükümlülükler, zararlar, kayıplar, maliyetler ve giderlerle ilgili olarak (üçüncü taraflarca açılan davalar veya kovuşturmaların avukatlık masrafları dahil) Designozor, bunların bağlı şirketleri ve ilgili müdürlerini, yöneticilerini, çalışanlarını ve aracılarını tazmin edeceğinizi ve beri tutacağınızı kabul edersiniz.

8. Sorumluluk reddi

Hizmetimiz ve Designozor’daki tüm içerikler, açık veya zımni herhangi bir garanti olmadan "olduğu gibi" sağlanmaktadır.
Designozor; pazarlanabilirlik, belirli bir amaca uygunluk ve hak ihlal etmeme garantilerini ve koşullarını ve ticari örf ve teamüllerden kaynaklanan garantileri özellikle reddeder.
Designozor, sizin veya diğer bir kişinin veya üçüncü bir tarafın Hizmetimizi kullanarak yayınladığı içeriklerle ilgili hiçbir sorumluluk almaz. Doğru olmayan, tartışmaya açık, çocuklar için uygun olmayan veya başka bir şekilde amacınıza uygun olmayan içeriklere maruz kalabileceğinizi anlar ve kabul edersiniz.

9. Sorumluluğun sınırlandırılması

YASALARIN İZİN VERDİĞİ EN GENİŞ ÖLÇÜDE, DESIGNOZOR (A) HİZMETE ERİŞİMİNİZ YA DA HİZMETİ KULLANIMINIZ VEYA ERİŞİM YA DA KULLANIMDA YAŞADIĞINIZ ZORLUKLAR; (B) KISITLAMA OLMAKSIZIN DİĞER KULLANICILARIN VEYA ÜÇÜNCÜ TARAFLARIN KARALAYICI, SALDIRGAN VEYA YASA DIŞI UYGULAMALARI DAHİL OLMAK ÜZERE, HERHANGİ BİR ÜÇÜNCÜ TARAFIN HİZMETTEKİ UYGULAMA VE İÇERİĞİ YA DA (C) AKTARDIKLARIMIZA YA DA İÇERİĞİMİZE YÖNELİK İZİNSİZ ERİŞİM, KULLANIM VEYA DEĞİŞİKLİKTEN DOĞAN HİÇBİR DOLAYLI, DOĞRUDAN, ARIZİ, HUSUSİ, SONUÇ NİTELİĞİNDEKİ YA DA CEZA GEREKTİREN ZARARDAN VEYA DOĞRUDAN YA DA DOLAYLI MARUZ KALINAN HİÇBİR KÂR VEYA GELİR KAYBINDAN YA DA VERİ, KULLANIM, HÜSNÜNİYET KAYBINDAN YA DA DİĞER GAYRİ MADDİ KAYIPLARDAN SORUMLU OLMAYACAKTIR. HİZMETLE İLİŞKİLİ TÜM İDDİALAR İÇİN DESIGNOZOR'UN TOPLAM SORUMLULUĞU, YÜZ TÜRK LİRASINI (100,00 ₺) HİÇBİR ŞEKİLDE AŞMAYACAKTIR.

10. Tahkim

Designozor'la aranızdaki herhangi bir ihtilaf için öncelikle resmi yollara başvurmak yerine, bizimle iletişime geçip anlaşmazlığı bizimle çözmeye çalışın. Sizinle iletişime geçmemiz gerekirse, bunun için Designozor hesabınızdaki e-posta adresini kullanırız. Designozor sizinle olan ihtilafı gayriresmi yoldan çözemezse; bu Şartlar nedeniyle, bu Şartlarla bağlantılı olarak veya bu Şartlarla ilgili olarak ortaya çıkan herhangi bir iddia, ihtilaf veya anlaşmazlığın (ihtiyati tedbir veya diğer adil tazminat talepleri hariç) bağlayıcı tahkim yoluyla veya uygun iddiaların asliye mahkemelerinde çözüleceğini iki taraf da kabul eder.

Tahkim, anlaşmazlıkların çözümü için mahkemede gerçekleştirilen bir davadan daha gayriresmi bir yoldur. Bu tahkim hükmü, bu Sözleşmenin feshinden ve Designozor hesabınız kapatıldıktan sonra da geçerliliğini sürdürecektir.

12. Geçerli hukuk ve yetkili yargı mercii

Bu Şartlar, Türkiye Cumhuriyeti yasalarına tabidir ve herhangi bir anlaşmazlık durumunda Türkiye Cumhuriyeti hukuk sisteminde çözülmek zorundadır.

13. Genel şartlar

• Bildirim prosedürleri ve bu Şartlardaki değişiklikler

Size sağlayacağımız bildirimlerin biçimini ve aracını belirleme hakkını saklı tutarız ve tercih etmemiz halinde yasal bildirimleri elektronik formatta yapabileceğimizi kabul edersiniz. Bu Şartları zaman zaman gözden geçirebiliriz ve bu Şartların en güncel sürümü web sitemizde daima yayınlanacaktır. Bizim takdirimize göre esasa ilişkin bir değişiklik yapmamız halinde size bildirimde bulunacağız. Değişiklikler yürürlüğe girdikten sonra Designozor'a erişmeye veya Designozor'u kullanmaya devam ederseniz, yeni Şartların sizin için bağlayıcı olacağını kabul etmiş olursunuz. Yeni şartları kabul etmezseniz lütfen Designozor'u kullanmayı bırakın.

• Devir

Bu Şartlar ve bu Şartlar kapsamında verilen lisanslar sizin tarafınızdan devir veya temlik edilemez, ancak Designozor tarafından herhangi bir kısıtlamaya tabi olmaksızın devredilebilir. Bu Şartları ihlal edecek şekilde yapılan devir veya temlik girişimleri hükümsüzdür.

• Sözleşmenin bütünlüğü/bölünebilirlik

Bu Şartlar, Gizlilik Politikasıyla ve Designozor ile üzerinde anlaşabileceğiniz olası ek değişikliklerle ve ek anlaşmalarla birlikte, sizinle Designozor arasında imzalanan sözleşmenin bütününü oluşturur ve Designozor ile ilgili olarak Designozor'la daha önceden üzerinde anlaşmış olabileceğiniz şartların yerine geçer. Bu Şartların hükümlerinden herhangi biri geçerliliğini yitirirse, söz konusu hüküm asgari olarak gerektiği kadarıyla sınırlandırılır veya kaldırılır ve bu Şartların diğer hükümleri tam olarak yürürlükte kalır.

• Feragat teşkil etmeme

Bu Şartların herhangi bir maddesinin uygulanmaması, söz konusu maddeden veya diğer maddelerden feragat edildiği veya ileride de uygulanmamaya devam edileceği anlamına gelmez ve Designozor 'un bu Şartlar kapsamındaki herhangi bir hakkını veya hükmü işletmemesi bu hak veya hükümden feragat ettiği anlamına gelmez.
logo Designozor ‘a Hoş Geldiniz   Parolamı unuttum Kayıt Ol

Devam ederek, Designozor’un Hizmet Şartları ve Gizlilik Politikası hükümlerini kabul etmiş olursunuz.

logo Designozor ‘a Hoş Geldiniz Parolamı unuttum Giriş yap Kayıt Ol

Devam ederek, Designozor’un Hizmet Şartları ve Gizlilik Politikası hükümlerini kabul etmiş olursunuz.

logo Designozor ‘a Hoş Geldiniz Parolamı unuttum Kayıt Ol

Devam ederek, Designozor’un Hizmet Şartları ve Gizlilik Politikası hükümlerini kabul etmiş olursunuz.